Enerji çok fazla birikebilir, bunu akıtmak..


Hasan hocam aklıma birşey takıldı uyumlandığımız bir enerjiyi birine aktarmak zorundamıyız bir süre sonra mesela para reiki 5 aydır hergün kendime çalıştım kimseye şifasını aktarmadım yada uyumlamadım bu etik birşeymi.. enerji çok fazla birikebilir bunu akıtmak lazim diyenler varda


”enerji çok fazla birikebilir bunu akıtmak”
Mesnetsiz bir bilgi. Yani, hiç bir temele dayanmayan, uydurma bir bilgi bu.

Kişi zaten, kendine şifa uygulaması yaptıktan sonra sevdiği herhangi bir yöntem ile topraklanır. Hiç bir şey yapmasa bile, elini, yüzünü yıkarken ya da duş alırken topraklanır, idrar ya da kaba atık ile hızlıca topraklanır. Eğer namaz kılan biri ise, her secdede şoklama gibi topraklanır. Bunun gibi, gündelik yaşam içerisinde bir çok yolla zaten, fazla birikmiş, gereksiz enerji boşaltılır.

Başka insanlar için şifa enerjilerine kanallık etmek için ise, önce kişinin kendinin saf ve yüksek frekansta enerjiye sahip olması gerekir. Etkileşime girdiği insanlardan etkilenmemek için, kendine daha çok şifa çalışmaya ihtiyaç duyar. Başkası ile enerjisel olarak etkileşime girmeyen insan, şifa aktarımı yapan kişiden çok daha stabil, sade ve yüksek titreşimli enerjilere sahip kalır.

Uyumlama seanslarında ise, alıcı ile uygulayıcı arasında, şifa seansı bağlantıları kadar uzun ve bire bir bağlar oluşmadığı için, uyumlama seanslarındaki enerjisel geçişler çok daha azdır.

Öğrencilerine Uyumlama yaparak eğitim veren Reiki Masterları da, zaten düzenli olarak kendilerini ileri düzey çalışmalar ile arındırır ve kişisel enerjlerini yüksek tutarlar.

Sürekli başkalarına şifa enerjileri aktarımı yapan uygulayıcı, zaman zaman başkasına şifaya kanallığa ara vermeye ihtiyaç duyar. Değil ise, tükenmişlik sendromuna girmeleri olasıdır. Çünkü seans boyunca, alıcı ile eterik bağ akışları devam eder.

Bunun yanında, sürekli Uyumlama enerjileri aktarımı yapan Reiki Masterları böyle bir ara verme sürecine ihtiyaç duymazlar. Çünkü, Uyumlama enerjilerinin aktarımını yapar ve aradan çekililer. Uyumlama enerjilerinin akışı kendiliğinden devam eder. Uyumlama tamamlandığı anda akış kendiliğinden durur. Güçlendirme (Uyumlama tekniği kullanılarak yapılan şifa enerjileri aktarımı) nda da durum, aynen uyumlamada olduğu gibidir. Yani, uygulayıcı ve alıcı arasında çok güçlü ve uzun süreli eterik bağ oluşmaz.

Yorum bırakın

Shopping Cart