Başkalarına iyi gelirken, kendine fayda sağlayamamak

❓Neyi aşamıyorum da bunları yaşıyorum hiç bir şey bilmiyorum artık .Herkese iyi gelirken kendim kendimi aşamıyorum 😔🤲🙏
(Sorunun sahibi; Farklı bir çok yöntemler üzerinde ustalaşmış İleri düzey Şifa Uygulayıcısı ve Eğitmeni olan çok değerli bir yol arkadaşımız)

✅ Anladığım kadarı ile; başkasına iyi gelirken(!) kendini merkeze koyuyorsun. O zaman da senden gidiyor, bağ kuruyorsun, üzerine alıp yapıştırıyorsun kendine ve sonra da onunla mücadele ediyorsun..

Anlamamız gereken şu; Söz de değil, insan tüm kalbi ile böyle hissetmesi gerekiyor. Ki, başkasına iyi gelen biz değiliz. Biz sadece kendimizi iyi tutmakla sorumluyuz. Başkası için de sadece (eğer varsa şifası, olacaksa) ona gönüllü sebepler olmaya çalışırken, kullanmaya yetkilendirildiğimiz şifa araçlarını kullanırız, gerisi tevekkül. Sonuç her ne olursa olsun, o bizi ilgilendirmez. Sonucu her zaman başımızın üstünde taç ederiz. Çünkü o şifa da olsa sonu ölüm (geçiş) de olsa, en hayırlısı odur. Allah’tan gelene şükrederiz. Bize göre kötü olan Allah katında belki en hayırlısıdır. Sonucun iyi ya da kötü olduğuna karar vermek bizim haddimiz değil. Allah’ın Takdirini sorgulamanın sonu, Allah’ın o insanın kendini sorgulamasına götürecek bela ve musibetleri ona vermesi ile sonuçlanır.

Bizim başkasını iyileştirmek gibi bir derdimiz de yok, gücümüz de! Eğer insan, ”ben iyileştireceğim” diye kendini ortaya atıyorsa, o zaman Allah der ki; ”İyileştiren Benim, ve bunu kendi elimle yapmam, sebeplere bağlarım. Eğer Sen, ben iyileştireceğim uğraşındaysan, Al ondaki derdi sana vereyim. Önce kendinle uğraş.. ”

Bir söz vardır; tohum ek devam et tohum ek devam et, tohumlar yeşerdi mi diye arkana dönüp bakma. Önüne bak ki, ayağın bir yere takılıp tökezlemeyesin!

Şifanın sahibi bize, ”tohum ek” der sadece. O nu yeşertecek olan o tohumun da şifanın da sahibidir. O tohum çıkacaksa, kayaları delip yine çıkıyor. Çıkmayacaksa da, biz tüm insanlık bir araya gelsek, en iyi tohumu da kullansak, en iyi toprağı da, en temiz suyu ve mineralleri de kullansak, o tohum yeşermez. Allah istemese yaprak kımıldamaz!..

Yorum bırakın

Shopping Cart