Reiki’nin Zihinsel, Duygusal, Fiziksel Alandaki Etkileri


Reiki ile tanıştıktan sonra enerji hoşuma gitti ve hep bir üst seviyeye daha uyumlanmak istedim fakat geldiğim noktada Reiki’den çok fayda gördüğüm halde henüz elle tutulur bir sonuç elde edemedim mesela Astımım iyileşmedi alerjilerim iyileşmedi ansiyon İlacımı kesmedim iyileşmedi Bu yüzden de kimseye de ki ile ilgili Eğitmen olarak çalışmayı düşünmedim Çünkü kendim Henüz bir iyileşme sağlamadığım için ve sürekli kendi üzerimde çalışıyorum En azından birini başardığım zaman insanlara katkı olabilirim diye düşünüyorum eksik ya da yanlış yaptığın bir şey var mı ne önerirsiniz Çok teşekkür ediyorum Çok sağ olun sevgiler saygılar dilerim


İnsan bedeni, bir bütün olarak, daha maddesel formdan daha süptil formalara kadar enerjinin farklı formlarından ibarettir. Enerjinin frekansları, dalga boyları, hızları farklıdır. Örneğin fizik bedenin frekansı ve hızı düşüktür. Ruhsal beden ya da düşünce hızı ışık hızının da üzerindedir. Duygular da enerjisel hız olarak fizik bedenin çok ötesindedir. Bütünsel bedenimizin her formunu biri birini etkilemesi yolu ile ruh halimiz iyileştiği zaman salgılanan hormonlar sayesinde fizik bedene de olumlu etki eder.

Fizik bedene direk etki eden, kimyasal ya da bitkisel tedavi yöntemleri uygulanırken, ya da gerekiyorsa fiziksel bir operasyon sürecinde, Reiki ile destek verilir.

Bunun yanında, kişi kendisini hasta eden davranışlardan uzak durur. Sağlıklı-dengeli-temiz beslenme, biyolojik saate uygun düzenli ve kaliteli uyku, gün içerisindeki fiziksel aktivitenin yeterliliği gibi.. (Kendimizi hasta eden davranışlarda ısrar ettiğimiz sürece tedaviler de sonuç vermez, bizi özellikle zihinsel ve duygusal olarak iyileştirme kabiliyeti olan Reiki de.. )

(Kişisel olarak, Reiki Şifa sistemlerini en üst düzeyde uygulasam da, Sağlıklı-dengeli-temiz beslenme, kaliteli uyku ve günlük sportif faaliyetleri aksatmadan, sosyal hayatta duygu ve düşünce olarak beni geriye çekebilecek davranışlardan uzak duruyorum. Reiki ise o zaman muhteşem bir şekilde çalışıyor. Her adım bir şifa, her dokunuş bin şifa oluyor )

Bu bağlamda Reiki, evrensel yaşam enerjisinin en saf hali, fizik beden konularına direk değil dolaylı etki eder. Metabolizmada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, enerji bu yolları açmaya çalışır.

İnsan sağlığı bir bütün olarak ele alınır.

Bir binek aracı düşünün; aracı fizik beden olarak ve Reikiyi de bu aracın yakıtı olarak düşünün.

Araç son model de olsa her tür donanıma da sahip olsa, yakıt olmadan gitmez. Evrensel yaşam enerjisinin eksikliğini biz Reiki uygulama teknikleri ile telafi ediyoruz.

Yaşam enerjisini yeterince alıyor olsak bile, eğer araca iyi bakılmamışsa, motorunda, mekanik aksamlarında, yazılımında, lastiklerinde vs. sorunlar varsa, yakıt deposu dolu da olsa, o araç hareket etmez ya da en azından konforlu bir seyahat edilemez.

Yakıt (Reiki Evrensel Yaşam Enerjisi);
direk lastiği tamir edip ona hava basmaz,
radyatöre su koymaz,
motorun yağ deposu ya da filtrelerini temizlemez,
yakıtın üzerine oturup da bizi bir yere götürmesini de bekleyemeyiz.
Yakıt nasıl ki, aracın tüm aksamlarının amacı doğrultusunda çalışması için, dönüşerek dolaylı olarak aracın bütününü besleyen kaynaktır, Reiki de İnsanın zihinsel, duygusal, fiziksel bedenini besleyen enerjisel yakıttır.

Sonuç olarak,
her zaman ifade ettiğimiz gibi;
Tüm enerji çalışmalarında olduğu gibi, doğal şifa teknikleri tıbbi tanı ve tedavi için bir alternatif olarak değil, tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Her zaman güçlü bir şekilde şunu tavsiye ediyoruz: Sağlığınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, mutlaka doktorunuzla temasa geçiniz.

Yorum bırakın

Shopping Cart