Kundalini Reiki ile MASTER olunuyor mu?

Yıllardır bu soruya aynı cevabı, farklı cümleler ile onlarca defa anlatmaya çalışsam da halen sorulmaya devam ediliyor 😁


Hocam, Ön koşul; en Az Usui Reiki 2. Seviye ve Üstü .. var

Ben Kundalini Reiki !!! MASTER !!! ‘ım, olmuyor mu?


El-Cevap: OL – MU- YOR !!!

Kundalini Reiki MASTER dendiği zaman, sanki Reiki MASTER algısı oluşturulmaya çalışılsa da,

Zaten genel olarak herhangi bir şifa sisteminin (tek seansta ya da aşamalı veriliyor olabilir) bütünü alındığı zaman, sadece o sistemin masterı (ustası-uzmanı) da olunuyor ve sadece o şifa sisteminin uyumlama yapma (öğretme) yetkisi veriliyor.

Örneğin;

Rakama Reiki; tek seviye bir uyumlamadır ve alındığında kişi Rakama Reiki MASTER’ı (ustası-uzmanı) olur

Çekim Reikisi; 3 aşamadır, tamamlandığında kişi aynı zamanda Çekim Reikisi MASTER’ı (ustası-uzmanı) olur.

Elemental Reiki; 2 aşamadır(tek seansta da yapılabilir), tamamlandığında kişi Elemental Reiki MASTER’ı (ustası-uzmanı) olur.

Evrensel Bolluk Programı; 6 aşamadır, tamamlandığında son seviyeden dolayı kişi Evrensel Bolluk Programı Şifa sisteminin MASTER’ı (ustası-uzmanı) olur.

Kundalini Reiki MASTER lığı da böyledir, 3 aşama ile tamamlanır ve kişi sadece Kundalini Reiki’nin MASTER’ıdır ( olabilmiş ise ustasıdır-uzmanıdır ) kişi, REİKİ MASTER (Master&Teacher-Usta&Öğretici) değildir.

”Diğer Şifa Sistemleri” olarak adlandırılan Reiki tabanlı enerji sistemleri, Usui Reiki gibi geleneksel şifa sistemleri kategorisine girmezler.

Çünkü, bu diğer sistemler öğretilirken;

Usui Reiki gibi Temel Eğitimlerin alındığı, Arınma süreçlerinin tamamlandığı, uygulamalardaki ustalık geliştirilmiş, enerji bedeninin yeterli, güçlü, doğru, korunan ve güven içerisinde çalıştığı var sayılır!

🤔👇🤔👇🤔👇🤔

Yine bir betimleme ile zihinleri netleştirelim. 💎

Konumuz, USUI REIKI ve ”Reiki tabanlı Diğer Şifa Sistemleri” nden biri olan (temsilen) KUNDALİNİ REİKİ!

📌🤔 Düşünün ki; sahildesiniz, koyda yüzeceksiniz, sonra denize açılacaksınız, okyanuslara dalacaksınız belki de..

Usui Reiki Size, her koşulda yüzebilmenin temel eğitimini verir. Suyun yüzeyinde kalmayı, kulaç atmayı, ilerlemeyi, dalmayı, nefesinizi nasıl kontrol edebileceğinizi, çalkantılı denizde, dalgalarla girdaplarla nasıl baş edeceğinizi ve daha akla gelmeyen kişiye özel deneyimler yaşatarak, her durumda ustaca yüzebilmek için, soğuklara sıcaklara her türlü hava ve su şartlarına dayanıklı, fit ve sportif bir vücut ile kondisyon sahibi olmanızı sağlar.

Kundalini Reiki ise; ( henüz yüzme hakkında her hangi bir fikri bile olmayan size ) bir deniz yatağı verir, üzerine uzanırsınız, basitçe ellerinizi suya daldırarak, size gösterilen belli sınırlar içerisinde, o yatak üzerinde gezebilmenizi sağlar.

Aynen ”Diğer Reiki Tabanlı Şifa Sistemleri”nde olduğu gibi..

Yüzmeyi bilmeden o rengarenk deniz yatakları ile nereye kadar gidebilirsiniz ? Ya da o deniz yatağının başına bir şey gelse yapabileceğiniz ne var?

O saatten sonra mı ustaca yüzmeyi öğrenmeye karar vereceksiniz?

Umarım anlaşılmıştır !

Yorum bırakın

Shopping Cart