Reiki Grandmaster Eğitimleri için Hangi Aşamada olmak gerekiyor?

❓Hasan hixam Günaydın. Grand master olmak için 4 5 6 seviyeyi de mi almak lazım, yoksa shamballa, serafin blue print ve daha biemr çok eğitim ve uyumlamalar sonucunda mı grand master de olunabiliyor mu? Grand masterlik sadece Usui de mi var?


5&6. Seviye olarak başlayıp, şu an için 21&22. Seviyeye kadar devam eden REIKI GRANDMASTER Uyumlama ve Eğitim Programları,

Hali hazırda USUI REIKI ya da eş değer olan KARUNA REIKI, SEICHEM REIKI gibi Reikiye adaptasyon, uygulama ve arınma süreçlerinin tamamlandığı uzun soluklu Reiki Temel Eğitim Programlarını tamamlamış, Reiki Master&Teacher (Usta Öğretici) lerinin, Uygulayıcı ve Eğitmenliklerini daha ileri seviyelere taşıyabilmeleri için alınabilen Uyulama ve Eğitim Programlarıdır.

S.Blueprint gibi Reiki tabanlı olmayan sistemler Reikiden bağımsız çalışırlar, hatta Reikiden bağımsız ve uzak bir çok enerji Reiki ile birlikte çalışamazlar, frekansları biri birilerini engellerler.

Reiki tabanlı bazı şifa sistemleri ise; Usui Reiki ya da Seichem, Karuna Reiki gibi Geleneksel Reiki Şifa Sistemlerinin en az 1. ve 2. Seviye uygulamalarında ustalaşmış ve arınma süreçlerinin tamamlanmış olmasını gerektirir.

Örneğin Çekim Reikisi, Kundalini Reiki, Rakama Reiki ya da Beauty Reiki gibi.. Bu gibi Reiki tabanlı diğer şifa sistemleri için, öncelikle Reiki Temel Eğitimlerinin en az 1. ve 2. seviye adaptasyon ve arınma süreçlerinin tamamlanmış olması gerekir.

Yine Reiki tabanlı şifa sistemlerinin bazıları da ileri düzeydir, yani, en az Usui Reiki gibi temel eğitim ve arınma süreçlerini tamamlamış, aynı zamanda Master&Teacher (Usta&Öğretici) düzeyinde çalışmaları yapıyor olmayı gerektirir.

REIKI GRANDMASTER enerji Seviyeleri de aynı şekilde İleri Düzey REIKI enerjileridir. Yani, Reiki Master&Teacher düzeyinde olmayı gerektirir.

Biri birine eş değer olan Usui, Karuna, Seichem gibi Reiki Temel Eğitim ve Arınma Programları içerisinde, Dünya genelinde en yaygın ve öğretileri en geniş olan USUI REIKI olduğu için ve Reiki Grandmaster ilk 5&6 ve 7&8 Seviyeleri geliştirilirken, Mikao Usui ekolü üzerinden kaynak alındığı için, genel olarak şunu söyleyebiliriz;

REIKI GRANDMASTER Uyumlama ve Eğitim Programları, USUI REIKI MASTER&TEACHER (USTA&ÖĞRETİCİ) leri içindir.

Telegram Reiki Eğitim Kanalı ( https://t.me/reikiegitim ) ‘nın Arama Kutusuna ” reiki grandmaster ” yazarak taratırsak, konu ile ilgili daha önce de paylaşılmış onlarca aydınlatıcı bilgi içeriklerine ulaşabiliriz 🥰

Yorum bırakın

Shopping Cart