Reiki’nin Yanında Reiki Tabanlı Diğer Şifa Sistemleri İle Çalışmak

❓Hocam merhaba bazı reiki master usui reikiden başka reiki yok diyorlar diğer enerjilerin kaynağı negatif olabilir ve para tuzağı olduklarını söylüyorlar siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

✅ Öncelikle Reiki’nin ne olduğunu kavramak gerekiyor!

Reiki; aynen hava gibi, su gibi doğada serbest halde bulunan yaşamsal bir gereksinimdir. Enerji bedenimiz ile onu soluruz, aura ve çakralar üzerinden içimize çekeriz. Salgı bezleri üzerinden dönüşen formu ile de zihinsel, duygusal ve fiziksel bedenimizi besler. Kısaca, ”Evrensel Yaşam Enerjisi” dir.

Usui, Karuna, Seichem gibi dünya genelinde en yaygın olan geleneksel sistemler, Reiki ile yapılan şifa uygulamalarının (teknikler bütününün) isimleridir.

Usui Reiki, bir enerji türü değildir. Şifa enerjisi olan Reiki’dir. Usui Reiki sadece uygulama tekniklerini öğreten bir sistemdir. Bir kurs, bir derstir.

Yani, Reiki, Mikao Usui’nin ya da onun öğrencilerinin ya da Tibet’lilerin, Karuna’nın tekelinde değildir. Her bölgede farklı yöntemlerle öğretilir. Bu gibi geleneksel sistemler, daha geniş kapsamlı ve derin öğretilere sahip, Arınma süreçlerini de içerisinde barındıran, uzun soluklu temel eğitim programlarıdır. Uygulanan teknikler, bütünsel (hemen her konuda) şifaya hitap eder.

Bunların yanında, Reiki enerjisinin daha spesifik (özele indirgenmiş) konulara odaklanılarak çalışması için geliştirilmiş bir çok Reiki enerjisini uygulama sistemleri (teknikleri) vardır.

Örneğin, geleneksel Reiki sistemlerinde zaten var olan duygusal şifa yöntemleri, ayrıca sadece duygusal konularda şifa için çalışan Duygusal Şifa temalı şifa sistemleri de geliştirilmiştir. Konunun üzerine daha detaylı eğilinmiştir.

Bütün bu Reiki enerjisi ile şifa uygulama yöntemlerinde, Temel Eğitim Programlarındaki temel prensipler esas alınır.

Buraya kadar tamam, Ancak adının başına sonuna Reiki kelimesini yapıştırarak, Reiki enerjisi ile şifa uygulama prensiplerine tamamen zıt binlerce enerji formu var. Bunlara da her ne kadar şifa sistemi dense de, şifa değil her biri farklı konularda kişisel istek ve arzulara hizmet eden enerji formlarıdır.

Bildiğim kadarı ile, şu anda dünya genelinde internet üzerinden öğretilen, şifa sistemleri adı altında 40 BİN’den fazla enerji formu var. Ve bunların en az %95 i Reiki ile şifa uygulamalarının temel prensiplerine aykırı olan enerji formları. Reiki ile uzaktan yakından ilgisi olmayan, hatta ters düzen enerjiler!

Bu neden ile, enerjisel bağlantı kuracağımız enerjilerin içeriğine bakıyoruz;
Bütünün hayrını gözetiyor mu?
Başkasının özgür iradesine müdahale etmediğinden emin miyiz?
Kişisel arzu ve isteklere hizmet etmediğinden, egomuzu okşamadığından emin miyiz?
İlahi öğretilerin ve bilimin ışığında, bu enerji formunu kullanırken kalbimiz rahat mı?

gibi daha bir çok analiz sorularına cevabımız, tüm kalbimiz ile ”’Evet” diyebiliyorsak sorun yok. Değil ise, bu enerji formlarından uzak durmak çok daha saf, temiz ve güçlü bir enerji bedeni ile şifa enerjilerine çok daha güçlü şekilde kanallık yeteneği kazandıracaktır bize! 🤍💪🥰

Yorum bırakın

Shopping Cart