Tütsü ve Kokuların Enerjisel Etkileri

❓Hocam merhaba, adaçayı tütsüsüyle mekanların negatif enerjiden arındırıldığı doğru mudur? Teşekkürler:)

✅ Kokuların enerjisel frekansı ile ilgili bir konu;

Kurutulmuş Adaçayı yapraklarının yakılması ile açığa çıkan dumanın yaydığı aromatik koku frekansı oldukça hoş, rahatlatıcı, yatıştırıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda, bu frekansın sinek, böcek gibi haşereleri de rahatsız edip uzaklaştırdığını biliyoruz. Ortamdaki kötü kokuyu temizleyip dönüştürdüğünü de çoğu insan kolayca deneyimler.

Adaçayı yapraklarının tüttürülmesi ile açığa çıkan dumanın Enerjisel frekansı( salınım sıklığı) yüksek olduğu için, düşük titreşimli enerjileri pasifize eder, absorbe eder ya da ortamdan uzaklaştırır.

Tavsiye de edilir, hem dinen hem de bilimsel kaynaklarda faydaları sıralanır.👍

Buraya kadar tamam!

Ama kafa karıştırıcı bazı bilgisizce söylemler dolaşıyor ortalıkta. Bunlara açıklık getirmek faydalı olacaktır.

Kimileri, tütsülemeyi budist geleneği olduğunu söyleyerek, İslamda yeri yok, derler. Tabii ki bunu söyleyen insanların Peygamber’in Hayatından ve hadislerden haberleri yok tabii ki. Günümüzün parfümü yerine Peygamber ve arkadaşları hoş koku için kıyafetlerini tütsülerlerdi. Mescitler temizlendikten sonra hoş kokulu tütsüler yakılırdı, nazar değen çocuk üzerine hoş kokulu tütsüler yapılırdı, gibi bir çok uygulama alanı vardı..

Kimileri de, çok tanrılı dinlerden kalan inanışlardaki gibi, duman(tütsüler) ile yapılan kötü enerjileri, ruhları, cinleri uzaklaştırma rituelleri(merasimleri) uygularlar. Tabii ki, bu ritüellerin aslında onları davet merasimi ve kendilerini onların hizmetine vermiş olan insanlarla iletişimlerinin bir yolu olduğu söyleyenler de var.

Şimdi, gelelim sorumuza 🤗

Negatif enerji derken, kastettiğimiz;

Eğer düşük titreşimli enerjiler ise; Evet, ilk başta da açıkladığımız gibi, bir çok yönü ile temizler, arındırır, faydalıdır.

Eğer kastedilen, cinler gibi varlıkları kovmak için ise, bu konuda her hangi bir deneyime sahip değilim. İlahi öğretilerde de böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım. Aslına bakarsanız, bu oldukça geniş bir konu olduğu için, bir kaç satır ile açıklamak zor olur. Yine de fikir vermesi açısından bir kaç kısa cümle yazarım ama önerim; İlahi öğretilerimiz, Kuran, Sünnet ve İcma ışığında öğrenip konulara bakmaya alışırsak, söylentilere değil pazılın oluşturduğu resmin tamamına en berrak gözlerle bakabilmeyi öğreniriz 😉

Örneğin, cin demekten bile korkan insanlar, bu korku ile zaafiyet halindelerdir. Zayıf insana hükmetmek de çok daha kolaydır. Korkulacak bir şey olsa, Kuran’da adına sure olmazdı :)) Nasıl ki, Kuran okunan ya da ezan okunan yerde kimi insan huzur bulurken, kimisi nefret eder kaçar, aynı şekilde cinler içinden de huzur bulan ya da kaçanlar vardır.

Adaçayı tütsüsünün koku frekansının da, kendine çektiği ya da ittiği enerjiler vardır ama negatif olarak nitelendirilen enerjilerin buradaki yeri nedir? Onu bilemedim şimdi 😂😂😂

ve-s Selam🥰

Yorum bırakın

Shopping Cart