Kendimizi Es Geçip Başkalarını İyileştirmeye – Düzeltmeye Çalışmak

❓ Görüntü reikisini maddi dolandırıcılık yapan kişi üzerinde kullanabilirmiyiz iyi niyetimiz suistimal edildigi için soruyorum hocam teşekkür ederim

✅ Reiki Şifa Uygularının Temel Prensipleri’nde, rızası olmadan başkası üzerine ŞİFA uygulamak gibi bir durum söz konusu olmadığı için, kişi ŞİFA enerjisini ancak kendi üzerinde ya da konu ile ilgili şifalanmayı can-ı gönülden isteyen kişi için uygulayabilir. Başkalarının tercihleri kötü olmak olsa bile, onların özgür iradesine müdahale etmek Reiki Şifa uygulamalarının tamamen dışındadır.

Öncelikle, İyilik ya da kötülük yapan kişi sadece kendi tercihleri doğrultusunda, kendi karmasını oluşturuyor. Ve bunun sonucunda da hem maddi hem de manevi boyutta bunların kendisine dönüşü kaçınılmazdır. Yasal olarak ceza-i müeyyideden kaçsa bile, hem dünyada hem de sonsuz yaşamda, zerre kadar da olsa, her yapılanın karşılığını bulacaktır.

Aynı şekilde, başımıza gelen her iyi ya da kötü diye nitelendirdiğimiz durumun gerçek müsebbibi biziz! Ne yaptık ki, bu iyi ya da kötü diye nitelendirdiğimiz durum ile karşılaştık?

Bu konuda, uygulayacağımız en iyi şifa ise;
yukarıda açıklanan farkındalığı kavrayabilmemiz için olabilir. Bu farkındalık iki şeyi getirir; Hayır gibi görünenin içindeki şerri, şerr gibi görünenin içindeki hayrı görme yetisi kazanırız. Bir diğer kazanımı da, kendimizde olanı, asıl bu duruma sebep olan duygu, düşünce ve davranışlarımızın iyileşmesini sağladığımız için, bir daha bu gibi durumlarla karşılaşmayız 😉

Biz değişmedikçe, karşılaşacağımız durumlar değişmez, senaryo aynı kalır, sadece oyuncular değişir!

Yorum bırakın

Shopping Cart