Usui Reiki ile Kundalini Reki Karşılaştırmaları

❓Kundalini ve Usui reiki enerjisinin ikiside evrensel yaşam enerjisini kullanıyor

Ancak usui reiki seanslarında , hem uygulayan hem de alan şifalandığı için öncesinde kendimize herhangi bir çalışma yapmıyoruz diye öğrendim bugüne kadar.

İkisi de Reiki enerjisini kullanıyorsa Kundalini pırlanta Reiki de başkasına seans yapmadan önce neden kendimize şifa seansı yapıyoruz kendimize

✅ Kundalini Reiki’nin 3. Seviye uyumlamasına kadar olan kısmın asıl amacı; Kundalini Uyanışı ve yükselişini tamamlanması. Bu neden ile kişisel arınma, Reiki temel prensipleri, uygulamaları gibi çalışmalar olmadığı için, uygulayıcı, en pratik hali ile enerjisel aktarım başlatılıp aradan çekilir, alıcı üzerinde akış devam eder. Bu neden ile, uygulayıcı kanallık etmeden önce kendini arındırma ihtiyacı hisseder. Usui Reiki uygulamalarında ise, başkasına şifaya kanallık etme seanslarında, enerji önce uygulayıcının kanallığını temizler, sonra bu temiz kanallık üzerinden reiki enerjisi alıcıya ulaşır.

Kundalini Reiki 3. Seviyede taç çakraya, pırlanta (diamond-elmas) nın eterik varlığı yerleştirildiği için, Kundalini Reiki yöntemi ile enerjisel çalışma yapılırken, reiki enerjisi pırlantadan süzülerek, titreşimi biraz daha farklılaşır. Bundan sonra, enerjiyi çalıştırmak için artık Kundalini Reiki denmez, Pırlanta, Elmas ya da Diamond Reiki denir, hepsi aynıdır.

Sonraki 5 minik uyumlamanın şifası da yine bu Pırlanta Reiki akışı ile gerçekleşir.

Buradan da anlayabileceğimiz gibi, Usui Reiki uygulamalarında kanal olduğumuz Reiki enerjisi oldukça saftır. Kundalini Reiki uygulamalarında hem frekansı kısmen dönüştürülmüş, hem de uygulayıcının Kundalini kişisel enerjisi devreye girmiştir. Bu neden ile Kundalini Reiki yöntemi ile şifa uygulamalarından önce kişisel şifalanma ve topraklanma yapılması önerilir. 🥰

Yorum bırakın

Shopping Cart