Uyumlama anındaki hissedişlerin anlamı


Hocam, Grandmaster Uyumlamam esnasında sağ avuç içim bıçak kesiğigi bir süre acıdı ve geçti. Bu neden kaynaklanır, blokaj mı ? avuç içi çakraları mı?


Sizdeki durumun kaynağının ne olduğunu, aşağıdaki bilgiler doğrultusunda anlayabilirsiniz.

Enerji geçişleri esnasında çözülen blokajlardan dolayı, böyle belirgin hissedişler, genellikle çakraların kendilerinde değil, enerji kanalları olan meridyenler üzerindedir.

El ve ayak altında bulunan avuç içi (Palm) çakralarının ise özel bir durumu vardır.

Avuç içi çakralar, nadiren de olsa kimi insanda doğal olarak vardır. Çocukluk yaşlardan başlayarak, özellikle aile içerisinde ağır hasta ya da zihinsel-duygusal travmaların yaşandığı bir ortamda yetişti ise kişi, enerjiye kanallık yeteneği kendiliğinden gelişebilir, kol meridyenleri üzerinden zorlanarak avuç içi çakraları da açılmış olabilir.

Standart olarak ise, kişi ilk defa uyumlandığı zaman, enerjiye kanallık yeteneği kazandıran avuç içi çakraları açılır. Zamanla kişi daha çok kanallık ettikçe bu çakralar genişler. Bu genişlemeler, bazen kesik hissi, bazen yanma ya da karıncalanma olarak kendini hissettirir.

Avuç içi Çakraların özel durumu ise şudur;

Diğer temel çakralar genişledikçe, kendisine en yakın olan çakra ile birleştiği için, belirgin bir hissediş alınamayabilir.

El avuç içi çakrası genişledikçe, önce bileklerde güçlü açılma hisleri alınır, sonraları giderek dirseklerde, daha sonra da omuzlarda.. Haddinden fazla genişleyen el avuç içi çakrasının genişlemesinin Kalp Çakraya kadar ulaşması da nadiren de olsa söz konusu olabilir. Ama bu birleşme anında genellikle de belirgin bir hissiyat yoktur.

Ayak içi Çakralarda ise süreç biraz daha yavaş işerler ama yine el avuç içi çakralarında olduğu gibi, önce ayak bileklerine kadar, sonra dizlere, oradan da Sakral Çakra ile birleşir.

Yorum bırakın

Shopping Cart